Цікаво знати

Торт як мистецтво

Не можна з упевненістю сказати, де і коли винайшли торт. Деякі історики схиляються до висновку, що перший прототип торта зародився у Італії. Лінгвісти рахують, що саме слово "торт" означає дещо витіювате та хитромудре, та пов'язують його з багаточисельними прикрасами торта з розсипу різних кольорів, надписів та візерунків.

Інші дотримуються інакшої теорії  походження тортів. Всім відомі найсмачніші солодощі Сходу, які навіть досвідченого гурмана можуть примусити преклонитися перед своїм вишуканим смаком і чарівливим ароматом. Послідовники цієї ідеї з'ясували, що стародавні кулінари найзагадковішої частини світу готували десерти з використанням молока, меду і кунжуту. Та і формою вони нагадували ті торти, які ми звикли бачити на наших столах.

Перші багатоярусні торти з'явилися в Лондоні. Такі торти іноді ввозять в зал, де проходить торжество, на спеціальних візках, зважаючи на їх особливу крихкість і, природно, велику вагу. А сама процедура відрізування першого шматка оточена ореолом помпезності ще з вісімнадцятого століття.

Як би не була думка про походження перших тортів, не можна не погодитися з тим твердженням, що законодавцем моди в світі десерту є Франція. Саме там, в маленьких кав'ярнях і кафе, з'явившись одного разу, торт, завоював весь світ.
Їжа королів
Шлях любові до шоколаду та виробів з шоколаду почався з Центральної та Південної Америки. Спочатку його вживали тільки у вигляді напою. І тільки у середині XVI століття вчений - монах Бенцоні представив королю Іспанії доповідь про корисні властивості рідкого шоколаду.