Цікаво знати

Їжа королів

Шлях любові до шоколаду та виробів з шоколаду почався з Центральної та Південної Америки. Спочатку його вживали тільки у вигляді напою. І тільки у середині  XVI століття вчений - монах Бенцоні представив королю Іспанії доповідь про корисні властивості рідкого шоколаду. Доповідь відразу засекретили, а шоколад оголосили державною таємницею. Довго шоколад був досяжний тільки дуже заможним людям, тому що його виробництво було дуже складним, а складові - дуже дорогі. І лише у кінці XIX століття кондитери змогли добитися виготовлення практично сучасного шоколаду. А на початку XX століття різко здешевіли какао та цукор, що зробило шоколад досяжним усім. Рекламувався він як "їжа королів", тому дуже швидко почав своє тріумфальне шевство по всьому світі.

Шоколад став використовуватися при виготовлені багатьох кондитерських виробів. Шоколадом вкривали печиво, пряники, суфле, різноманітні фрукти, для того, щоб надати неповторний, вишуканий смак.

Шоколаду завжди приписували лікування депресій, поліпшення самопочуття, швидке загоювання ран.
Торт як мистецтво
Не можна з упевненістю сказати, де і коли винайшли торт. Деякі історики схиляються до висновку, що перший прототип торта зародився у Італії. Лінгвісти рахують, що саме слово "торт" означає дещо витіювате та хитромудре, та пов'язують його з багаточисельними прикрасами торта з розсипу різних кольорів, надписів та візерунків.